magazin
A róla készült dokumentumfilm alapján Faye Dunaway sokkal több mint hollywoodi legenda: diadalai mellett nyíltan beszél magánéleti és színészi…
továbbhír
A hollywoodi színészcéh (SAG-AFTRA) kísérleti megállapodást kötött a stúdiókkal, így 118 nap után véget ér a sztrájk.
továbbhír
A tavalyi száz legnagyobb bevételű amerikai film rendezői között csak 12 százalék volt a nő, ami 4 százalékkal kevesebb, mint az előző évben.…
továbbhír
Újból meghódíthatja a világot a Rubik-kocka, egy amerikai produkciós cég mozifilmet és vetélkedőt is tervez Rubik Ernő népszerű logikai játéka…
továbbmagazin
2004-ben alapította a Moviebar filmgyártó céget, két éve úgy érezte, érdemes szerencsét próbálni Hollywoodban. Turán Eszter mesélt a Los Angeles-i…
továbbmagazin
A klasszikus Hollywood felemelkedésében két magyar származású alkotó is fontos szerepet játszott: Zukor Adolf és William Fox. A két alkotó életéről…
továbbmagazin
Quentin Tarantino kilencedik filmjében a saját összetéveszthetetlen módján siratja el és egyben ünnepli az álomgyár régmúlt szép napjait, miközben…
továbbhír
Mundruczó Kornélt felkérték, hogy a Sony számára rendezze meg az Inherit the Earth című scifit - értesült a Variety. Sokáig úgy tünt, hogy a Jupiter…
továbbhír
A Mindenki című rövidfilmjéért Oscar-díjjal elismert Deák Kristóf leszerződött egy hollywoodi ügynökséggel, amely a The Hollywood Reporter oldalán…
továbbmagazin
Mi is hírt adtunk róla, hogy tévéjáték készül Michael Curtiz, eredeti nevén Kertész Mihály életéről. Topolánszky Tamás Yvan filmje a hírek szerint…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié